...
Posted by SlaWorld | Мир

Москва може відповісти на санкції Міністерства фінансів США щодо глави Чечні Рамзана Кадирова й чотирьох інших росіян, заявив прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков.

«З великою часткою ймовірності можна припустити, що, звичайно ж, принцип взаємності буде дотримуватися», – сказав Пєсков.

У відповідь на питання, хто з громадян США «рівний Кадирову», речник заявив: «Мало в них таких людей». За його словами, у Кремлі не згодні з новими санкціями.

«Ми вважаємо незаконними ці санкції, вважаємо їх недружніми, ми з ними не згодні», – зазначив Пєсков.

20 грудня Міністерство фінансів США повідомило, що внесло голову російського регіону Чечні Рамзана Кадирова й ще чотирьох осіб у список людей, які підпадають під санкції згідно з «Актом Магнітського». Міністерство повідомило у Twitter, що ці люди причетні до справи Сергія Магнітського «й інших грубих порушень прав людини в Росії». Усього тепер під санкціями перебувають 49 людей.

Кадиров у відповідь заявив, що його внесли до списку санкцій Міністерства фінансів США через боротьбу «з міжнародними терористами, серед яких були вихованці американських спецслужб».

У 2012 році Конгрес США ухвалив так званий «акт Магнітського» – закон про санкції проти російських посадовців, яких вважають винними в порушенні прав людини. 2016 року дію цього закону поширили й на посадовців інших країн за такі порушення. Схожі закони про санкції проти порушників прав людини, зокрема, в Росії, ухвалили також Велика Британія, Естонія, Литва і Канада.

Закон отримав назву за іменем Сергія Магнітського, російського юриста, який працював для інвестиційного фонду британсько-американського інвестора Вільяма Браудера в Росії і помер за ґратами в Москві. Він потрапив за ґрати за звинуваченням у тому, ніби він розробив для фонду схему уникнення сплати податків. Це сталося по тому, як Магнітський повідомив, що викрив протилежне: схему, за якою посадовці Міністерства внутрішніх справ, податкової адміністрації та інших державних органів Росії викрали з російського державного бюджету суму у 230 мільйонів доларів – податки, сплачені фондом.

2009 року Магнітський помер у слідчому ізоляторі в Москві у віці 37 років від серцевих проблем. Російські правозахисники стверджують, що представники влади свідомо ігнорували поганий стан його здоров’я, щоб змусити його замовкнути.

your ad here

комментировать: