...
Posted by SlaWorld | Мир

До Польщі вперше в історії прибув танкер зі зрідженим газом зі США. Це перша партія американського газу для Східної і Північної Європи, де нині розбудовують мережі отримання й транспортування газу, незалежні від Росії.

Американський танкер прибув до терміналу для зрідженого газу в Свіноуйсьце на північному Балтійському узбережжі Польщі, збудованого 2015 року –  він уже приймав танкери з газом із Катару.

Прем’єр-міністр Польщі Беата Шидло на урочистій церемонії зустрічі танкера назвала це історичним моментом, що посилює енергетичну безпеку регіону.

Сьогодні Польща може сказати, що вона безпечна й суверенна країна,  завдяки й такій чудовій, за її словами, інвестиції, як термінал для зрідженого газу, сказала прем’єр і закликала США розвивати співпрацю ще глибше й ефективніше.

У США в Державному департаменті з цієї нагоди заявили, що експорт зрідженого газу підтримує робочі місця в США, знижує ціни на енергоносії для партнерів Вашингтона за кордоном і робить внесок в енергетичну безпеку Європи.

Обсягу нинішнього вантажу газу зі США і його ціни не оголошували. Наступний танкер із газом зі США в Польщі очікують цього ж літа.

США, багаті на природний газ завдяки видобуванню сланцевого газу, вже експортують його до деяких країн Європи, зокрема Іспанії й Туреччини, але на північ континенту його досі не постачали.

your ad here

комментировать: