...
Posted by SlaWorld | Мир

Amnesty International в Туреччині повідомляє про затримання поліцією в Ізмірі 6 червня голови представництва міжнародного правозахисної організації в цій країні Танера Кіліча за підозрою в зв’язках з рухом релігійного діяча Фетхуллаха Ґюлена, якого Анкара звинувачує в невдалій спробі перевороту в 2016 році.

«Танер Кіліч має довгий і відомий перелік захисту саме таких свобод, який турецька влада зараз має намір затоптати», – цитує прес-служба організації слова генерального секретаря Amnesty International Саліл Шетті.

У Туреччині після спроби перевороту затримали, звільнили чи відсторонили понад 100 тисяч поліцейських, військових, суддів, фінансистів і громадських активістів.

Анкара підозрює їх у зв’язках з релігійним проповідником Фетхуллахом Ґюленом, якого вважає натхненником спроби державного перевороту.

Ґюлен, який від 1999 року живе у вигнанні у США, заперечує свою причетність і засуджує спробу перевороту.

Вашингтон раніше заявляв, що наразі не отримав доказів, які доводили б необхідність екстрадиції Ґюлена.

Обсяги придушення інакодумства в Туреччині після спроби перевороту стривожили західні країни і правозахисників. Влада Туреччини різко відкидає таку критику і скаржиться на брак підтримки і розуміння на Заході.

Правозахисна організація Amnesty International раніше оприлюднила звіт, у якому звинуватила владу Туреччини у «свавільних звільненнях» держслужбовців і бюджетників. Як мовиться у звіті, їх звільняли за умов надзвичайного стану урядовими постановами на підставі узагальнених звинувачень у «зв’язку з терористичною організацією», як офіційна Анкара називає рух Ґюлена. Правозахисники закликали Туреччину швидко створити дієвий механізм апеляцій на рішення про звільнення.

 

 

 

your ad here

комментировать: