...
Posted by SlaWorld | Мир

Президент США Дональд Трамп планує оголосити 1 червня своє рішення про участь країни у Паризькій угоді щодо з клімату. Про це він повідомив 31 травня на сторінці у Twitter.

«Я оголошу своє рішення щодо клімату в четвер о 15:00 (22:00 за Києвом), – повідомив Трамп.

Джерела у Вашингтоні 31 травня повідомили, що Трамп, найімовірніше, вийде з глобальної угоди, підписаної 195 країнами, що напружить ще більше відносини США з партнерами і поставить Вашингтон у ряд з Сирією і Нікарагуа, що не беруть участі в угоді.

«Я чув від багатьох людей про два шляхи», – сказав Трамп в Білому домі 31 травня, коментуючи наміри про кліматичну угоду.

Трамп, який раніше обіцяв вивести США з договору, відмовився підтвердити прихильність угоді на саміті G7 в Італії у минулі вихідні. У заключній декларації саміту «Групи семи» найбільш економічно розвинутих країн усі, крім США, наголосили на важливості втілення у життя кліматичної угоди – зобов’язань, взятих на себе у Парижі. 

На тлі можливого виходу США з угоди про клімат європейські лідери заявили, що Китай і Європейський союз шукатимуть 2 червня шляхів, підтримати угоду.

Керівники десятка великих корпорацій, зокрема ExxonMobil, Apple, Dow Chemical, Unilever і Tesla, звернулися із закликом до влади США не виходити з угоди. Водночас деякі очільники вугільних та енергетичних компаній дотримуються протилежної думки.

Раніше Дональд Трамп під час своєї виборчої кампанії назвав прогнози вчених щодо загрозливої зміни клімату Землі «дурисвітством». Також він заявляв, що угода обходиться економіці США у трильйони доларів і тисячі робочих місць, даючи при цьому «не надто відчутну вигоду».

your ad here

комментировать: