...
Posted by SlaWorld | Мир

Міністерство юстиції США 25 травня заявило про намір звернутися до Верховного суду США через рішення апеляційного суду, який подовжив блокування заборони на в’їзд для громадян шести переважно мусульманських країн.

Міністр юстиції Джефф Сешнс заявив, що президент США Дональд Трамп діяв «в межах своїх законних повноважень щодо гарантування безпеки нації», віддавши наказ про заборону на поїздки через кілька тижнів після вступу на посаду.

«Президенту не потрібно приймати людей з країн, які спонсорують тероризм або захищають його, поки він не визначить, що вони можуть бути належним чином перевірені і не загрожують безпеці Сполучених Штатів», – сказав він.

25 травня рішенням судді федерального апеляційного суду у Річмонді було подовжено блокування заборони на в’їзд для громадян шести переважно мусульманських країн. Суддя залишив без змін рішення нижчої інстанції, яке зупиняє дію указів президента Дональда Трампа щодо візових обмежень.

Дональд Трамп, посилаючись на необхідність захищати США від «іноземних терористів», підписав низку указів про обмеження на імміграцію, прийняття біженців і навіть просто на в’їзд до США громадянам низки переважно мусульманських країн. Заборона не стосується носіїв інших вір із цих же країн, у першу чергу цей виняток діє щодо сирійських християн.

Одним із цих указів мусульмани-громадяни Сирії, Ірану, Іраку, Лівії, Сомалі, Судану й Ємену на 90 днів втрачають право в’їзду до США.

Ці рішення викликали різку критику не тільки правозахисників і громадянських активістів, але й урядів країн-союзниць США в Європі.

your ad here

комментировать: