...
Posted by SlaWorld | Мир

Міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch підтверджує, що поліція в російському регіоні Чечні затримувала, катувала і принижувала десятки чоловіків – геїв та бісексуалів – навесні 2017 року в «очевидній спробі викреслити їх з чеченського суспільства». У доповіді на 29-ти сторінках, опублікованій 26 травня йдеться, що «боротьба проти геїв» тривала з кінця лютого до щонайменше початку квітня, і що наказ про це було отримано від посадових осіб Чечні.

Правозахисники кажуть, що спікер парламенту Чечні Магомед Даудов «зіграв, мабуть, ключову роль в забезпеченні і схвалення чеченським керівництвом початку чистки».

Більшість жертв тортур, з якими розмовляли представники Human Rights Watch «повідомили, що чули від поліції, яка утримувала і знущалася над ними, як вони вказували на Даудова і на накази, які він нібито давав щодо насилля над гомосексуалістами».

Троє з опитаних потерпілих казали, що бачили Даудова в неофіційних місцях утримання в Грозному і Аргуні, де були здійснені зловживання.

За даними правозахисників, «чистка» представників нетрадиційної сексуальної орієнтації розпочалася в Аргуні, за приблизно 18 кілометрів від Грозного, в останній тиждень лютого.

Серед жертв вказується молодий хлопець, в мобільному телефоні якого поліція виявила «інтимні фотографії і повідомлення», де йдеться, що він гомосексуаліст. Так силовики виходили на контакти інших гомосексуалістів, кажуть правозахисники.

 «У тому місці, де мене тримали, нас спочатку було четверо (геїв), але через кілька днів – вже було 20», – розповів хлопець правозахисникам.

Грем Рід, директор програми Human Rights Watch з прав ЛГБТ-спільноти каже, що більшість жертв затримували і катували протягом декількох днів або навіть тижнів. Деякі, ймовірно, загинули, а деякі були заарештованими. Рід також сказав, що жертви, які покинули Чечню після звільнення, залишаються в небезпеці в інших регіонах Росії, бо їм погрожують.

«Всі жертви постраждали від повторного побиття…Співробітники служби безпеки били їх ногами, поліпропіленовими трубами і палицями», – йдеться в доповіді. Правозахисна організація стверджує, що під час катувань у Чечні також використовувались електрошокові пристрої.

 «Ті, хто пережив важкі випробування в Чечні, опинилися поміж двох вогнів: їм доводиться одночасно шукати порятунку і від влади Чечні, і від можливої розправи з боку своїх родичів, – зазначив Грем Рід. – Російським чиновникам необхідно враховувати граничну вразливість постраждалих і їх виправданий страх подавати скарги на дії силовиків».

У HRW наполягають, що федеральні розслідування повинні бути «пильними і здатними притягнути винних до відповідальності». Влада повинна вжити додаткових заходів для захисту жертв, свідків і їх найближчих родичів, зазначають правозахисники.

Крім того, організація закликала міжнародну спільноту тиснути на Москву, зокрема через постійні запити про хід розслідування.

Європейський Союз, Сполучені Штати та інші демократичні країни також повинні «забезпечити швидкий і безпечний притулок жертвам чистки, що шукають притулку в безпечних країнах», зазначається у доповіді.

Російська «Новая газета» вперше повідомила про тпро масові переслідування геїв у Чечні в квітні. Повідомлялося про затримання понад 100 геїв, деякі з них були убиті. Влада Чечні тоді заперечила цю інформацію.

Гомосексуалісти також особисто розповідали Радіо Свобода та іншим ЗМІ про дії щодо них в цьому північнокавказькому регіоні, де лідер Чечні Рамзан Кадиров протягом останнього десятиліття керується жорстокими законами за підтримки Кремля.

«Правоохоронні органи і служби безпеки, що знаходяться під фактичним контролем Кадирова, викрадали людей з будинків, робочих місць і вулиць, тримали їх в таємних місцях і вдавалися до насильницьких викрадень, тортур, позасудових страт і практики колективного покарання», – повідомляє Human Rights Watch.

Кремль спочатку заперечував зловживання у Чечні щодо представників нетрадиційної сексуальної орієнтації, вказує Юлія Горбунова, дослідник Human Rights Watch у Москві, але через міжнародний тиск кілька федеральних відомств почали розслідування. Президент Росії Володимир Путін, за словами Горбунової, пообіцяв поговорити з генеральним прокурором і міністром внутрішніх справ з цього приводу. За її словами, керівництво Чечні заявило, що готове до співпраці у федеральних розслідуваннях, але рішуче заперечує саме існування геїв в Чечні.

your ad here

комментировать: