...
Posted by SlaWorld | Мир

Спеціальний посланець ООН у справах Іраку Ян Кубіш заявив, що поразка екстремістського угрупування «Ісламська держава» в Мосулі є «неминучою», а так званий «халіфат» в Іраку скоро закінчиться. Про це він заявив 22 травня під час виступу на Раді безпеки ООН.

«Операції переміщуються в райони і осередки присутності «Ісламської держави», в тому числі уздовж кордонів з Сирією», – розповів він і додав, що бойовики все частіше використовують цивільне населення як живий щит.

 «Це означає, що бойові дії залишаються величезною проблемою», – додав Кубіш, але висловив переконаність, що дні бойовиків-ісламістів у Іраку – «лічені».

20 травня іракські військові повідомили, що територія, контрольована бойовиками-ісламістами в західному Мосулі, скорочена до восьми квадратних кілометрів, але в цей район входить Старе місто, де, як виглядає, як і раніше, триватимуть найскладніші бої.

Іракські сили, підтримувані коаліцією на чолі зі США, у жовтні почали битву за звільнення Мосула, другого за величиною міста Іраку. Східна половина була відвойована на початку цього року, війська зіткнулися із запеклим опором у більш густонаселеному західному Мосулі.

Бойовики угруповання «Ісламська держава» захопили Мосул в 2014 році на хвилі взяття під контроль значних територій в Іраку і Сирії під час боїв проти урядових військ.

your ad here

комментировать: