...
Posted by SlaWorld | Мир

Президент США Дональд Трамп закликав створити в ширшому регіоні Близького Сходу коаліцію держав із метою «викорінити екстремізм».

Виступаючи в перебігу свого дводенного візиту до Саудівської Аравії перед понад п’ятьма десятками керівників арабських і мусульманських держав на Арабсько-ісламсько-американському саміті в Ер-Ріяді, Трамп заявив їм, що вони мають «витиснути» терористів і екстремістів зі своїх країн, додавши, що це єдиний шлях до «кращого майбутнього» цих країн.

Президент США також пообіцяв зміцнювати старі дружні відносини Америки з іншими країнами і шукати нових партнерів «у прагненні до миру».

Він запевнив, що «Америка не буде намагатися нав’язати свій спосіб життя іншим, а буде простягати руку назустріч у дусі співпраці і довіри». «Ми не прийшли вказувати іншим, як жити, що робити, ким бути і як молитися. Ми прийшли натомість, щоб запропонувати партнерство, засноване на спільних інтересах і цінностях», – сказав президент США.

«Це не битва між різними вірами, сектами чи цивілізаціями. Це битва між злочинцями-варварами, що прагнуть знищувати людські життя, і пристойними людьми всіх релігій, що хочуть ці життя захистити. Це битва між добром і злом», – сказав Трамп про боротьбу проти екстремістських угруповань на кшталт «Ісламської держави».

Він також звинуватив Іран у розпалюванні «конфлікту на релігійному ґрунті й терору», в фінансуванні, озброєнні й навчанні шиїтських угруповань, що, за його словами, несуть у регіоні «руйнування й хаос», а також у підтримці режиму президента Сирії Башара аль-Асада, який, за словами президента США, саме завдяки підтримці Тегерана чинить «невимовні злочини» в перебігу громадянської війни у своїй країні.

Раніше в неділю Трамп провів в Ер-Ріяді окрему зустріч із керівниками країн-членів Ради співпраці Перської затоки. Ці шість країн – Бахрейн, Кувейт, Оман, Катар, Саудівська Аравія і Об’єднані Арабські Емірати – є традиційними союзниками США.

Нинішній закордонний візит Дональда Трампа є для нього першим на посаді президента США. В його перебігу він після Саудівської Аравії має відвідати також Ізраїль, Ватикан, а також узяти участь у саміті керівників країн «Групи семи» на Сицилії в Італії і потім у зустрічі НАТО у Брюсселі.

Виступ Трампа на саміті в Ер-Ріяді став одним із головних моментів цього візиту. За його промовою уважно стежили після того, як у перебігу президентської кампанії Трамп не раз робив антимусульманські заяви, а вже на президентській посаді намагався запровадити заборону на в’їзд до США громадян низки переважно мусульманських країн.

your ad here

комментировать: