...
Posted by SlaWorld | Мир

Міністерство внутрішніх справ Македонії відсторонило 16 поліцейських через їхню нездатність запобігти насильницькому штурму будівлі парламенту мітингувальниками. 

У відомстві оголосили, що 11 співробітників поліції, чотири члени спеціального підрозділу поліції і високопоставлений чиновник міністерства відсторонені, оскільки вони «пасивно спостерігали, як натовп увійшов і вільно пересувався в парламенті … і не допомагати іншим співробітникам поліції».

У заяві міністерства зазначається, що дисциплінарне провадження також розпочалося щодо відсторонених силовиків. 

У результаті вторгнення людей у масках у парламент 27 квітня десятки журналістів і законодавців були поранені, зокрема і лідер Соціал-демократичної партії Зоран Заєв.  

Заєв зараз намагається сформувати уряд і стати прем’єр-міністром Македонії після того, як він отримав мандат від президента Джорґе Іванов.

Атака на парламент сталася після призначення етнічного албанця Талаата Джафері спікером. Напад на парламент було розцінено як атаку на прагнення країни приєднатися до НАТО і ЄС. Націоналістів не влаштовували вимоги, що висуваються з боку етнічних албанських партій, які вели переговори з формування уряду з соціал-демократами, включаючи вимогу запровадження албанської як другої державної мови.

Близько 25 відсотків з 2 мільйонів громадян Македонії є етнічними албанцями.

your ad here

комментировать: