...
Posted by SlaWorld | Мир

Представник Пакистану повторив звинувачення у шпигунстві й тероризмі щодо засудженого до страти громадянина Індії на слуханні в Міжнародному суді, в якому Делі просить зобов’язати Пакистан відкласти виконання цієї страти.

Як заявив представник Міністерства закордонних справ Пакистану Мухаммад Файсал, засуджений Кулбгушан Джадгав «признався, що його послала Індія з метою здійснювати терор проти невинних цивільних та інфраструктури Пакистану».

За його словами, відеозапис із цим признанням, показаний у суді і викладений в інтернеті, дає можливість глядачам «самим вирішити, чи Джадгав признався добровільно».

Файсал також показав фотографію паспорта, з яким, за його словами, затримали Джадгава, і в ньому наведене зовсім інше, «мусульманське» ім’я. Він заявив, що це є «найочевиднішим доказом прихованої і незаконної діяльності».

Міжнародний суд, що є найвищим судовим органом у системі ООН, у Гаазі в Нідерландах розглядає звернення Індії з проханням вказати Пакистанові зупинити страту відставного офіцера Військово-морських сил Індії, якого засудили до смертної кари за звинуваченням у шпигунстві.

Як заявив раніше в понеділок на засіданні суду секретар Міністерства закордонних справ Індії Діпак Міттал, смертний вирок, який отримав минулого місяця засуджений Кулбгушан Джадгав, є результатом «несправедливого» розгляду справи в пакистанському суді.

За його словами, Пакистан не відповів на запити Індії про інформацію в цій справі.

Протест проти дій Ісламабада зі звинуваченнями у «кричущих порушеннях» Віденської конвенції про консульські зносини Делі подав до Міжнародного суду минулого тижня.

Індія заперечує, що Джадгав був шпигуном, і заявляє, що Пакистан викрав його з території Ірану.

Пакистан заявляє, що затримав відставного індійського офіцера 2016 року у своїй провінції Белуджистан на південному заході країни. У Пакистані його називають прізвищем Ядав і також приписують йому ім’я Іліяс Хусейн Мубарак Пател і стверджують, що на час затримання він був дійсним індійським офіцером. Затриманий визнав звинувачення, пов’язані зі шпигунством і тероризмом, під відеозапис, який Пакистан оприлюднив публічно; достовірність цих признань не підтверджена.

Слухання в Міжнародному суді триватимуть місяцями чи й роками, наразі Делі просить суд вказати Ісламабадові зупинити страту Джадгава до винесення остаточного вироку.

Президент суду вже написав листа владі Пакистану з закликом утриматися від кроків, що можуть вплинути на перебіг слухання справи – що вважають по суті якраз вимогою не страчувати Джадгава.

Індія і Пакистан є постійними регіональними суперниками, відносини між двома державами практично весь час напружені – зокрема, через претензії обох країн на володіння всім історичним регіоном Кашмір, який фактично обидві контролюють частково – Делі й Ісламабад провели через це кілька воєн, а тим часом іще частину Кашміру захопив Китай.

your ad here

комментировать: