...
Posted by SlaWorld | Мир

Президент Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода Томас Кент назвав «іще однією кричущою спробою змусити замовкнути наші передачі» рішення суду в Азербайджані про блокування сайту азербайджанської служби радіо.

Це рішення перекручує зміст роботи Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода в Азербайджані і порушує міжнародні зобов’язання Азербайджану щодо дотримання свободи засобів інформації, наголосив він і додав, що радіо оскаржить це рішення.

Раніше у п’ятницю суд в Азербайджані ухвалив заблокувати в цій країні доступ до низки незалежних від влади країни сайтів, серед того й до сайту Радіо Азадлиґ – азербайджанської служби Радіо Свобода. Як вирішив Сабаїльський районний суд у столиці Баку, запит Міністерства транспорту, зв’язку і високих технологій про блокування доступу до цих сайтів має бути задоволений.

Рішення стосується також сайтів опозиційної газети «Азадлиґ», телестанції «Мейдан ТВ» і ще двох інтернет-телеканалів. Міністерство обмежило доступ до цих сайтів іще 27 березня за вказівкою Генеральної прокуратури Азербайджану, де заявили, що ці сайти «становлять загрозу» національній безпеці країни.

У Генпрокуратурі їх звинуватили в «публікації вмісту, що розцінюється як такий, що закликає до насильства, ненависті чи екстремізму, що порушує норми захисту приватного життя чи що становить наклеп».

Азербайджанські юристи і правозахисники назвали рішення суду запровадженням цензури й наголосили, що воно суперечить Конституції Азербайджану та його міжнародним зобов’язанням.

Це сталося по тому, як азербайджанська служба Радіо Свобода оприлюднила низку журналістських розслідувань про фінансову діяльність, пов’язану з членами родини президента Азербайджану Ільгама Алієва і кола наближених до нього осіб. Ці розслідування журналісти здійснили спільно з міжнародним Проектом повідомлень про організовану злочинність і корупцію (OCCRP).

your ad here

комментировать: