...
Posted by SlaWorld | Мир

Іран може завдати удару у майже по всій території Саудівської Аравії за винятком святих місць ісламу, якщо регіональний конкурент зробить щось «темне», заявив 7 травня міністр оборони Ірану Хоссейн Дегхан.

«Якщо саудити зроблять щось темне, ми не залишимо їхню територію незайманою, крім Мекки і Медіни», – заявив Дегхан в інтерв’ю арабомовному телеканалу «Аль-Манар».

Саудівський принц Мухаммад бін Салман заявив 2 травня, що він не прагне відкритого діалогу з Іраном, оскільки метою Тегерана є домінувати у мусульманському світі. «Ми знаємо, що мета іранського режиму полягає в досягненні головного центру мусульман (тобто Мекки – ред.), і ми не чекатимемо битви в Саудівській Аравії. Ми працюватимемо так, щоб битва була на їхньому боці, всередині Ірану, а не в Саудівській Аравії», – стверджував принц Салман.

Посол Ірану в ООН Ґоламалі Хошру заявив 4 травня, що Тегеран не має «ні бажання, ні намірів посилювати напруження з сусідами». У листі до генерального секретаря ООН Хоршу зазначив, що «Іран готовий до діалогу». «Ми сподіваємося, що Саудівську Аравію переконають прислухатися до заклику розумі», – зазначив у листі посол Ірану в ООН.

Відносини між Тегераном і Ер-Ріядом, які є регіональними суперниками, ще більше погіршилися у січні 2016 року, коли Саудівська Аравія стратила шиїтського проповідника, після чого іранські паломники штурмували саудівське посольство у Тегерані. У відповідь Ер-Ріяд розірвав з Іраном дипломатичні відносини.

your ad here

комментировать: