...
Posted by SlaWorld | Мир

На значній частині території Сирії запанував спокій після того, як опівночі 5 травня набрала чинності угода про створення так званих «зон деескалації» переважно в контрольованих опозицією районах країни. Нині як із боку опозиційних активістів, так і в державних засобах інформації Сирії немає повідомлень про жертви після початку дії домовленостей, гарантами яких виступають Росія, Туреччина та Іран.

6 травня повний текст угоди було опубліковано міністерством закордонних справ Росії. Нинішні домовленості є першими, які передбачають присутність озброєних іноземних спостерігачів на території Сирії. Сполучені Штати не є частиною угоди, також її відмовилася підписати сирійська збройна опозиція, оскільки, на думку її представників, не має бути гарантом миру Іран, який опоненти режиму Асада вважають учасником конфлікту.

Згідно з текстом документа, Росія, Туреччина та Іран домовилися створити чотири окремі зони деескалації в Сирії терміном щонайменше на шість місяців. Найбільша безпечна зона включає провінцію Ідліб і прилеглі райони провінцій Хама, Алеппо і Латакія. Інші три зони – частина північної провінції Хомс, регіон Східна Гута, що на схід від столиці Сирії Дамаска, а також територія вздовж йорданського кордону на півдні Сирії.

Росія, Туреччина та Іран завершать складення карти зон деескалації до 4 червня, і угода може бути автоматично продовжена, якщо три країни-гаранти будуть згодні.

Громадянська війна в Сирії триває уже понад шість років, внаслідок бойових дій загинули понад 400 тисяч людей.

your ad here

комментировать: