...
Posted by SlaWorld | Мир

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерріш привітав підписану 4 травня між Туреччиною, Росією та Іраном угоду про створення зони безпеки і деескалацію бойових дій в Сирії.

«Матиме вирішальне значення побачити, що ця угода реально поліпшить життя сирійців», – передав пізно увечері 4 травня думку керівника ООН його речник Стефан Дюжаррік.Антоніу Ґутерріш «вітає зобов’язання припинити використання всіх видів зброї, зокрема, авіації», додав речник.

«Кроком у правильному напрямку» назвав підписання меморандуму щодо створення зон безпеки спеціальний посланець ООН Стаффан де Містура

Сирійська озброєна опозиція 4 травня відкинула план Росії щодо створення у Сирії зон безпеки, назвавши це загрозою для цілісності країни, зазначивши також, що не визнаватиме Іран гарантом безпеки жодного плану щодо припинення вогню.

Раніше у четвер Росія, Туреччина й Іран, посередники на сирійських мирних переговорах у Казахстані, підписали меморандум про зони безпеки у Сирії. Підписання меморандуму схвалив спеціальний посланець ООН Стаффан де Містура.

Меморандум передбачає встановлення чотирьох «зон деескалації» у різних частинах Сирії, де внаслідок 6-річної війни між силами уряду президента Башара Асада і повстанцями загинули близько 400 тисяч людей.

Частина делегації сирійської опозиції залишила переговори на знак протесту проти того, що документ підписав Іран. Іран і Росія підтримують сирійський уряд у війні, Туреччина підтримує опонентів Асада.

your ad here

комментировать: