...
Posted by SlaWorld | Мир

Верховний лідер Ірану аятола Алі Хаменеї закликав кандидатів на посаду президента країни зосередитися на зростанні економіки Ірану без допомоги з боку Заходу. Таким чином Хаменеїдистанціювався від риторики чинного президента Хассана Роугані про сприяння економічному зростанню за рахунок зовнішньої торгівлі та інвестицій.

«Кандидати мають пообіцяти зосередитися на національних можливостях і внутрішньому потенціалі для вирішення економічних питань, а не дивитися за кордон», – наголосив аятола Алі Хаменеї на зустрічі з послами мусульманських країн у Тегерані 25 квітня.

Прихильники жорсткої лінії, союзники Хаменеї звинувачують прагматика Роугані у повільних темпах відновлення економіки, попри зняття більшості західних економічних санкцій внаслідок угоди зі світовими державами. За оцінками МВФ, інфляція в Ірані знизилася до однозначних цифр, економіка зросла на 7,4% від часу укладення угоди в 2015 році, але зростання в секторах, де працює більшість іранців, тобто за межами нафтової галузі, в середньому склало близько 1%.

Суперник Роугані на виборах 19 травня, впливовий клірик Ебрагім Раїса пообіцяв у разі обрання створити понад 1,5 мільйона робочих місць за рік. Інший кандидат, мер Тегерана Мохаммад Бакер Калібаф обіцяє ще більше – 5 мільйонів робочих місць.

your ad here

комментировать: