...
Posted by SlaWorld | Мир

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган різко відреагував на критику західних спостерігачів щодо референдуму, який розширює його повноваження.

Заява Ердогана з’явилася після того, як спостерігачі ОБСЄ і ПАРЄ розкритикували референдум у Туреччині, заявивши, що правове поле референдуму не відповідало демократичним стандартам.

Реджеп Таїп Ердоган відкинув критику і сказав спостерігачам ОБСЄ: «знайте своє місце». За його словами, Туреччина «не бачить, не чує і не визнає звітів спостережної місії ОБСЄ».

У понеділок міжнародні спостерігачі розкритикували референдум у Туреччині про розширення повноважень президента, заявивши, що кампанія проводилася у нерівних умовах, а підрахунок голосів був затьмарений пізніми процедурними змінами.

17 квітня керівник Центральної виборчої комісії Туреччини заявив, що результати референдуму, який розширює повноваження президента Реджепа Тайїпа Ердогана, є дійсними. Про це Саді Ґювен заявив після того, як опозиційна Республіканська народна партія заявила про ймовірні порушення, у тому числі про використання непроштампованих бюлетенів.

Центральна виборча комісія Туреччини ввечері 16 квітня заявила, що 51,3 відсотка учасників референдуму підтримали пропоновані 18 конституційних поправок і зміни, що дозволять Ердогану залишатись при владі до 2029 року.

Республіканська народна партія вимагає перерахунку і заявила, що буде оскаржувати результати 37 відсотків виборчих дільниць.

Ґювен повідомив, що непроштамповані бюлетені були підготовлені виборчою комісією і були визнані дійсними.

Тим часом віце-прем’єр-міністр Мехмет Шимшек сказав, що ніяких дострокових виборів після референдуму не буде. Раніше припускали, що Ердоган може призначити нові вибори, оскільки його нові повноваження можуть вступити в силу одразу.

your ad here

комментировать: